streda, 29. januára 2014

Banana and spinach smoothieAfter reading a lot about all health benefits this kind of smoothie offers, I eventually decided to give it a try. And simultaneously we had at home bananas and fresh spinach and that's all what you're going to need to make it. Banana makes the smoothie sweet and spinach just a little bitter, but I swear that almost you don't feel it. Both contain beta-carotene, a yellow pigment that serves as a source of vitamin A. The smoothie with banana and spinach also provides potassium, which facilitates muscle function and nerve communication, and also helps control your blood pressure. Moreover, it contains vitamin K, it plays an essential role in early wound healing. But the best benefit is that it keeps your skin looking fresh and clean :) So what, are you going to give it a try as well ?:)
Ingredients(for 2 persons):
2 handfuls of fresh spinach
3 bananas
1 glass of water
Instructions: Just toss it all in the blender and voilà :) 

Po prečítaní veľa článkov o všetkých zdravotných výhodách tohto smoothie, som sa nakoniec aj ja rozhodla to skúsiť. A zároveň sme mali doma kopu banánov a čerstvý špenát a to je vlastne všetko, čo budete na to potrebovať. Banán tomu dodáva sladkosť a špenát trošičku horkosti, ale prisahám, že takmer to ani nie je cítiť:) Oba ingrediencie obsahujú beta-karotén, žltý pigment, ktorý slúži ako zdroj vitamínu A. Smoothie so špenátom a banánom tiež poskytuje draslík, ktorý uľahčuje funkciu svalov a nervovú komunikáciu, a tiež pomáha kontrolovať krvný tlak. Naviac obsahuje vitamín K, ktorý hrá dôležitú úlohu v skorom hojení rán. Ale najlepším benefitom je, že vašu pleť udržiava sviežu a čistú. Tak čo, vyskúšate tiež?:)
Ingrediencie( pre 2 osoby):
2 hrste čerstvého špenátu 
3 banány 
1 pohár vody 
PostupProste to všetko hoďte do mixéra a zmixujte. Voilà :)7 komentárov:

 1. Looks so healthy and tasty!

  <a href="http://www.fashionhypnotised.com/> FASHIONHYPNOTISED</a>

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. It really is very healthy and tastes great, also my mum and brother drank it without any hesitation ;)

   Odstrániť
 2. Tasty!!! Yummy.. really awesome (y)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Ach, na banány jsem alergická. :( s kamarádkou zakládáme nový blog, kde naleznete přes módu, outfity až k našim zážitkům např. z modelingu, tak Vás na něj srdečně zvu! www.jojovictus.blogspot.cz

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. to nevadí, môžeš to nahradiť iným sladkým ovocím, výsledok bude tiež stáť za to :)

   Odstrániť