sobota, 3. mája 2014

The birthplace of Aphrodite


Pekný víkend prajem:) Toto sú už asi posledné fotky z môjho týždňa na Cypre :) Boli sme na mieste, kde sa zrodila Afrodita, bohyňa lásky, krásy a plodnosti. Tým, že sa zrodila z morskej peny, vzniklo aj jej meno. Aphros po grécky znamená pena :) Má to svoje kúzlo ísť na také bájne miesta a predstavovať si, čo a ako sa to tam všetko stalo. Skaly majú názov Petra tou Romiou a sú nazývané aj Afroditina skala. Čítala som, že ak si odtiaľ vezmete kamienok, tak sa Vám splní Vaše želanie alebo sa ešte na to miesto vrátite. Škoda, že som to nevedela predtým, keď som tam bola..Nevadí, moje želania sa mi aj tak postupne plnia a jedno veľké cestovateľské príde čoskoro, už presne o 43 dní !!!!!!!!!!!!!!!!!
Nechajte sa prekvapiť :)

Navštívili ste Cyprus ? Ak áno, kde ste boli presne ? Aké sú Vaše cestovateľké plány a čo je Vaše TOP miesto, kam by ste sa chceli pozrieť ?

Hope you're having a nice weekend :) These are I think last pictures from my week in Cyprus :) We were at the place where Aphrodite, the goddess of love, beauty and fertility, was born. Her name was created after being born from the sea foam. Aphros in Greek means foam :) It has its charm to go to the mythical places and imagine what and how it happened there. The rocks are named Petra tou Romiou and are also called Aphrodite's Rock. I've read that if you take a pebble from there, your wishes will come true or you return to that place. I'm sorry I didn't know it when being there ..Never mind, my wishes are coming true anyway and a big traveller one is coming up soon, in exactly 43 days!!!!!!!!!!!!!

Let me surprise you :) 

Have you visited Cyprus? If so, where were you exactly? What are your traveller plans and what is your TOP place where you would like to look?
.,
Tu sa 9.januára pred tisíckami rokov zrodila bohyňa Afrodita/ Here thousand years ago on 9th of January was born the goddess Aphrodite

Bonus - Paparazzi photo :D

9 komentárov:

 1. Úžasné místo!!! Úžasné fotky!! :)

  http://www.kajahasidea.blogspot.cz/

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem pekne ;) Prajem ti, aby si sa tam raz aj Ty pozrela :))

   Odstrániť
 2. Je to tam nádherné! Hned bych se sebrala a odjela!
  Chtěla bych tě pozvat na giveaway, která právě probíhá na mém blogu http://kateandkateblog.blogspot.cz/2014/05/1-narozeniny-blogu-giveaway.html

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Ahoj, máš moc hezký blog!:) právě u mě probíhá giveaway, budu moc ráda, když se taky zapojíš:)

  http://evelinkablog.blogspot.cz/2014/04/giveaway-nivea-body-shop.html

  OdpovedaťOdstrániť