pondelok, 2. júna 2014

Only 12 days !!!


Ja sa asi zošalejem, dni tak rýchlo plynú a ja o 12 dní letím do Ameriky!! Letíme 14.6. poobede z Budapešte do Londýna, kde čakáme 4 hoďky, odtiaľ do New Yorku, kde čakáme celú noc a ráno letíme na Floridu :)) Neverím tomu ešte stále, že tam idem a môj sen sa mi splní. Naspäť sa vraciame 24.9. z NY, kde chceme stráviť tak 3 dni pred odchodom, a dúfam, že nám vyjde aj sa staviť na Miami aspoň na 2 dni, keď dopracujeme alebo cez nejaký voľný čas, keď bude, nie je to ďaleko od miesta, kam ideme, čiže na Daytona beach, len nejaké 2 hoďky. Veľa pocestovať nestihneme, keďže budeme mať na to len 9 dní, ale mne to úplne stačí a budem hotová už len z toho, že som bola v NY a na Floride :D Viem, že veľa študentov tam potom ostáva ešte aj mesiac po skončení práce, ale my si chceme zarobiť, trošku žiť, trošku nakúpiť a páliť domov :) Predsa len za ten mesiac by sme tam pri tom cestovaní všetko minuli..Ale to nie je náš prípad, keďže sme všetky 3 ekonómky, no ale uvidíme :D

Viete poradiť nejaké špeciálne tipy kam ísť v NY a čo si nenechať ujsť okrem tých bežných atrakcií? Alebo na Floride blízko oblasti, kam ideme alebo v Miami? Prípadne nejaké lacné ubytko tam alebo v NY...Budem rada a veľmi vďačná za každučký tip !!! 

A ak ste už boli v Amerike, veľmi ma zaujíma Váš názor, kde to bolo a ako ste sa tam mali a či by ste išli zas :))

I'm getting crazy, days go by so fast and I'm flying to America in 12 days! We're going on 14th of June in the afternoon from Budapest to London, where we are waiting 4 hours, from there to New York, where we must wait all night and in the morning we're flying to Florida :) I still do not believe that I go there and my dream will come true. Our return is due on 24th of September from NY where we want to spend three days before departure, and  as well I hope that we visit Miami for at least two days when we finish to work or through some free time, because it's not that far from the place where we go, at Daytona beach, only 2 hours. We'll not travel a lot, we get just 9 days, but for me it is more than enough and I'll be excited just from the fact that I was in NY and Florida :D I know a lot of students remain there even a month after work, but we want to earn money, a little to party, a little to go shopping and to head to home :) However if we stay and travel there for a month more, we would spend all the money..And it's not our case because all 3 of us are economists, but we'll see :D

Do somebody of you know some special tips where besides main attractions to go in NY and what not to miss? Or in Florida near the area where we're going or Miami ? And some good and cheap accomodation there or NY ? I will be very thankful for every advice!

And if you have been to America, I am very interested in your opinion about it, where it was and how you were there and if you wish to go again :)


Daytona beach
New York at night

10 komentárov:

 1. Jé, tak to přeji šťastnou cestu, doufám, že se nějaké příspěvky z cest objeví na blogu :-).
  Glamour and beauty

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem pekne, tak to určite, že sa objavia, budem fotiť každý moment a posnažím sa častejšie tu prispievať ;)

   Odstrániť
 2. Paneooo,já poletím za tetou na Floridu alespoň na rok či dva :-) se těším jako malá až na letadlo :(

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. A kedy poletíš? A v akej oblasti presne býva? :) No lietadlo snáď prežijeme :D

   Odstrániť
 3. Tyjoo:)) Tak to ti i maličko závidím!:) Taky je mým snem se tam podívat!:) Určitě si to užij,:)Také přeji krásnou a štastnou cestu!:))

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Tak prajem Ti, aby ti to čoskoro aj Tebe vyšlo :) A ďakujem pekne :)

   Odstrániť
 4. Tak už sa vám to kráti !! Tesim sa s vami! :) No rozhodne by som isla zas! :)) Aj ja som letela z Budapeste a taktiez do Londyna-Heathrow prave tam sme boli celu noc bola to fuska na kolko vtedy este aj prerabali cele letisko... A taktiež kontrolovanie je v Londýne asi naprisnejsie. Od vtedy to tam neznasam. Dokonca aj pocitac mi tam prezerali, ci nahodou tam nemam bombu :D Takze kontrol si uzijete az az ale to uz od Budapeste sa budete citit ako zlocinci a vyvrcholi to v Amerike :D Ja som si tam moc penazi teda neusetrila na kolko su tam aj potraviny drahe a vsetko okolo skor sme si uzivali ale to je na kazdom mozno vy ako ekonomky usetrite! :)) Oplati sa si v Amerike pozicat auto, ak je niektora z vas soferka. Je to za facku, ak narazite na dobre pozicovne. Prepsat sa da aj v aute a uvidite a zazijete toho omnoho viac... z ubytovani skor moteliky na kolko hotely su v amerike fakt drahe a platit sa da jedine kartov, ktoru musite odovzdat ako zalohu na recepcii takze vsetko zalezi od toho, kolko peniazkov chcete investovat :) Ak mate Miami blizko rozhodne si pozicajjte auto bude to skvely trip Su tam krasne plaze, ludia, prostredie no ceny su prisposobene prachacom, kt. tam ziju :) Spoznate tam vela ludi a popripade oni tam budu mat auto a zoberu vas na vsetky krasne miesta! :)) Uzite si to tam kocky! :))

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Jeej, aký dlhý príspevok :) Potešil veľmi :) Uff, tak na tie kontroly sa teda neteším vôbec a nech to už máme za sebou, strašne to preháňajú..Ja si nejaké potraviny plánujem vziať aj so sebou,ale musím pozrieť, čo je povolené, lebo tiež sú s tým šialení..Sme šoférky všetky, a uznávajú tam náš vodičák? Lebo niekde som čítala, že si treba niečo vybaviť ešte ..no uvidíme a ako píšeš, možno natrafíme na nejakých ľudí a zvezieme sa :D A ďakujeme :)

   Odstrániť